Zdobądź najlepszych sąsiadów, których można kupić za pieniądze na wynajem mieszkania w Moskwie

Wiele aspektów rosyjskich budynków, w szczególności moskiewskich mieszkań do wynajęcia, wciąż nie jest uregulowanych. W szczególności dotyczy to klasyfikacji domów. “Pomimo tego, że mamy wyspecjalizowane organizacje, żadnego dokumentu, który określa znaki mieszkania w Moskwie na różnym poziomie, nie mamy, liczy kierownik działu nowych budowli biura nieruchomości “agent 002 ” Dmitrij Iwanow. – Nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ budującym domy opłaca się, na podstawie zachowania rynku, przesuwać klasyfikację najpierw w jedną, a potem w drugą stronę. Prosta przebiegłość, która umożliwia grę z ustawieniem”.

Sami pośrednicy w handlu nieruchomościami określają, jak „klubowy” jest dom. Ktoś wskazuje, że mieszkań nie może być więcej niż 40, inni trzymają się wcześniejszych standardów. Zdaniem dyrektora sprzedaży elitarnej agencji nieruchomości Penny Lane Realty, w ostatnich latach pojawiła się tendencja do powiększania powierzchni obiektów klubowych. Eksperci są zgodni tylko w jednym – im mniej, tym lepiej. Kategorie „ekskluzywny”, „prestiżowy” i „statusowy”, „prywatny” wciąż nie są obce publiczności, na którą zwracają uwagę apartamenty klasy „premium”.

visit https://scianyzgustem.pl/classic-blue-wspanialy-trend-we-wnetrzach/

„Przede wszystkim mieszkanie w domu klubowym musi mieć maksymalnie dogodny rozkład, który umożliwia swobodne podejście do projektowania pomieszczeń wewnętrznych”, mówi dyrektor działu elitarnych nieruchomości w Penny Lane Realty Alexander Ziminskiy. sufity nie mogą być mniejsze niż trzy metry”. Bardzo ważna jest specyficzna charakterystyka okien. Według Dmitrija Iwanowa, dobra forma jest w stanie zwiększyć koszt mieszkania o 30%. Ponadto konieczne jest, aby okna mieszkania miały widok minimum na dwie, a najlepiej na trzy strony. Bardzo ważne jest również to, aby wokół znajdowały się domy tej samej klasy: stwarza to wrażenie społecznej jednolitości.

Bardzo ważne, aby każdy apartament posiadał minimum dwa miejsca parkingowe zarezerwowane dla samochodów. Są też mało znane, ale bardzo kluczowe punkty, które silnie wpływają na status domu. Doświadczeni nabywcy nigdy nie zapominają zapytać, gdzie w domu znajduje się dostęp do śmieci. Jeśli znajduje się w pobliżu klatki schodowej, jest to minus. Apartament klasy „premium” zakłada obecność usług konsjerża i pokojówki, które będą odpowiedzialne za usuwanie nagromadzonych śmieci do paczek i wynoszenie ich do tylnego śmietnika, skąd zabiorą je specjalne maszyny.

Powierzchnia współczesnego mieszkania w domu klubowym – nie mniej niż 100 metrów kwadratowych (maksymalnie – 500). Pojawiła się propozycja sprzedaży mniejszych mieszkań – od 60 metrów, ale to właśnie był przykład gry z pozycjonowaniem: właściciele mieszkań klasy “premium” nie mogą czuć się ograniczeni przestrzenią.

Ale podstawowym znakiem rozpoznawczym klubu jest aranżacja w centrum miasta. „Pierwsze domy-kluby pojawiły się w połowie lat 90. na Ostozhenke i w innych regionach Moskwy, gdzie istnieją ograniczenia wysokości kamienic”, mówi kierownik działu nieruchomości miejskich agencji Penny Lane Realty, elitarna rosyjska firma zajmująca się obrotem nieruchomościami – Najpierw były to domy w centrum stolicy, ale tendencja nie przetrwała próby czasu: rzeczywiście konieczne jest, aby cała komunikacja odpowiadała ówczesnemu poziomowi technicznemu, aw budynkach XIX w. to bez odbudowy jest niemożliwe”. Pojawiło się pytanie o parkowanie w tym miejscu: najemcy nie mieli gdzie zaparkować swoich samochodów. Wszystko to doprowadziło do tego, że stare budynki znajdujące się w centrum Moskwy zostały zrekonstruowane i stały się nowymi elitarnymi domami.

Współcześni klienci, wynajmujący mieszkania w domach klubowych, zainteresowani są obiektami o wyjątkowości, „nieoszlifowanej perle”. Domy z ogrodami zimowymi, francuskimi oknami (od podłogi do sufitu) są bardzo poszukiwane, wymagany jest piękny i dobrze zorganizowany teren. „Ponadto klienci zainteresowani obecnością sal konferencyjnych, w których można omówić kwestie robocze, dodaje Andriej Ufimcew. – Pokoje do wypoczynku i pokoje gościnne (ze skórzanymi sofami, żywymi kolorami i akwariami), ośrodki dzieci, gdzie istnieje możliwość pozostawienia dziecka w nagłych przypadkach.